Zpět do archivu


Výlet do Japonské zahrady
17. května 2011

Na úterý 17.5. 2011 se dohodly ženy ve cvičení s Liduškou Martinkovou, že se půjdou podívat do Japonské zahrady v polském Jarkově. Když jsme se to dozvěděli my ostatní, přidali jsme se a nakonec nás šlo dvacet šest.

Jeli jsme ve 13.05 hod. autobusem na Borovou a dále pěšky cestou, kterou chodili poutníci z Borová do Vambeřic. Mezi kopci Strážnice a Kohoutina v místě zvaném Borovina jsme překročili státní hranice. Prošli jsme alejemi černého jeřábu a otevřel se nám pěkný výhled na Stolové hory, Jarkov a Levín.

Cestou jsme navštívili výrobnu a prodejnu produktů vyrobených z černého jeřábu – Aronia. Ochutnali jsme a někteří i nakoupili. Milý lidé nás rádi obsloužili a pozvali na ruční sbírání plodů, prý dobře zaplatí!

Odtud je již kousek do Japonské zahrady. Je obdivuhodné, co zde majitelé vytvořili na malém kousku země. Pracují zde už více než 30 let. Zahradou protéká potok, jehož voda je rozvedená do několika jezírek a vodopádů. Dřeviny jsou upraveny do zvláštních tvarů, cestičky vydlážděny různými kameny. Celkový dojem zahrady umocňuje mnoho kvetoucích květin i když i tady bylo znát, že nedávno padal sníh a mrzlo.

Potom jsme se vydali do kopce zpátky k hranicím, které jsme přešli v Sejřavách a došli až do Č. Čermné. Celou akci jsme zakončili v pergole u Jirečků, kam nás Hana pozvala na kafe. Děkujeme! Na Hrádek nás dovezl autobus v 15.40 hod.

Pavel Bohadlo