Zpět do archivu


Dětský karneval
24. ledna 2016

V neděli 24. ledna od 14 hodin vypukla v sokolovně dětská show plná tance, soutěží a písniček. Řeč je o tradičním dětském karnevalu, kde jsme měli možnost spatřit 67 originálních masek a kostýmů v doprovodu 140 dospělých. Při promenádě jsme viděli princezny, čarodějnice, berušky, námořníka i loupežníky, indiány a indiánky, klauna, kostlivce, Šmoulu, zelené mužíčky a mnoho zvířecích a dalších masek.

Celou karnevalovou show organizovala a vedla Jana Šinkorová se svými pomocníky. Již při příchodu byly děti obdarovány sladkostí, omalovánkami, pexesem a jelením lojem. V průběhu odpoledne si vyzkoušely svoji šikovnost a schopnosti při zábavných soutěžích a na překážkové dráze umístěné pod balkonem. Odměňovány byly sladkostmi i věcnými cenami.

"Dýdžejové" Petr Bohadlo a Petr Hlaváček vtáhli nejen děti do proudu písniček a tanečního skotačení. Na parketu se hemžily v barevných maskách pohádkové a seriálové postavičky s rodiči i prarodiči.

Připravena byla také bohatá tombola a vrcholem odpoledne bylo vyhlášení nejhezčích masek. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno občerstvení, ve kterém nechyběly napečené domácí sladkosti místními členkami jednoty.

Děkujeme za laskavou pomoc dárcům a sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnou cenou. Jsou to: Sokol Nový Hrádek, Městys Nový Hrádek, Novoplast Přibylovi, Kaden, Kovap, MaVin-nástroje s.r.o., Josef a Marcela Beranovi, Zuzana Hůlková, Velos, Roman Grym, Cestovní kancelář Jana Hudková, Potraviny Švorc, Potraviny Grim, Autodoprava Pavel Pop, Restaurace Kovárna a dárkové zboží Petra Přibylová, Lesnické práce Marešovi, Stavebnice Gaudia Stanislav Drašnar, Mikrobiologický ústav, ZŠ a MŠ Nový Hrádek.

Velký dík za odvedenou práci patří všem pořadatelům, dobrovolníkům, rodičům za přípravu kostýmů. Děti se mohou těšit na příští karneval.

Za pořadatele: Jarmila Drašnarová