Zpět do archivu


Dětský karneval
22. ledna 2017

V neděli 22. ledna se dětské oči opět rozzářily radostí. Ptáte se proč? Do vyzdobeného sálu sokolovny přišly děti v doprovodu svých rodičů a prarodičů na oblíbený Dětský karneval.

Jak na přehlídkovém molu se tělocvičnou promenádovalo 64 originálních masek: černoška, vodník, kostlivec, hokejista, Spiderman, chobotnice, popcorn, ale také princezny, čarodějnice, indiáni, kovbojové, broučci a další pohádkové i zvířecí bytosti. Hned při příchodu děti dostaly malý dárek a nafouknutý balonek. Nechyběla ani bohatá tombola, která se losovala v průběhu odpoledne.

Děti ani dospělí se nenudili. Svižná hudba se střídala se zajímavými soutěžemi, za které následovala patřičná odměna. Do víru tance se s dětmi zapojovali i jejich rodiče. Svoji šikovnost si děti také vyzkoušely na stále zaplněné malé překážkové dráze umístěné pod balkonem. Vrcholem karnevalu bylo vyhlášení nejlepších masek. Jejich nositelé byli odměněni krásnými cenami.

Děkujeme za laskavou pomoc dárcům a sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnou cenou. Jsou to: Sokol Nový Hrádek, Městys Nový Hrádek, Mavin nástroje, Kaden, Kovap, Novoplast Přibylovi, Roman Grym, Bohemia-Trafo, Potraviny Švorc, Lesnické práce Marešovi, Z-trade Daniel Drobný, Stanislav Drašnar vláčky/hračky, Stuha Dobruška, Regina Nové Město n/M, Kand Dobruška, Cestovní kancelář Jana Hudková, Velos, Potraviny Vlasta Ježková, Restaurace Kovárna a dárkové zboží Petra Přibylová, Mikrobiologický ústav.

Pro malé i velké návštěvníky bylo zajištěno občerstvení v podobě domácích zákusků, chlebíčků, párků v rohlíku a také dobrého pití.

Velké poděkování patří: celé rodině Jany Šinkorové, která zajišťovala zábavný program pro děti, sponzorské dary a tombolu, dále pak Petru Hlaváčkovi a Petru Bohadlovi, kteří celé odpoledne obstarávali hudbu a všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci celé akce.

Radost dětí je nenahraditelná a o to víc povzbuzující pro další podobné aktivity.

Za pořadatele: Jarmila Drašnarová