Zpět do archivu

Přespolní běh 15. října 2016
přebor Župy Podkrkonošské-Jiráskovy
13. ročník

Tělocvičná jednota Sokol Nový Hrádek uspořádala již tradičně přebor v přespolním běhu župy v podhorském městečku na Novém Hrádku.

Pro tento závod, kdy počet startujících každoročně převyšuje 100 a počasí už nebývá ideální, nám od 10. ročníku propůjčuje městys zázemí kina s šatnou, záchody, elektřinou a dokonce se pro zabavení dětí promítají pohádky. Výhodné jsou též přilehlé sousedící oplocenky plantáží vánočních stromků na Roubalově kopci pro vytyčení tratí. Do 9. ročníku se běhalo v okolí hradu Frymburk a při deštivém počasí byly problémy.

Na závod se dostavilo 139 běžců ze sokolských jednot Dvůr Králové, Jaroměř, Náchod, Úpice, Krčín a Nový Hrádek. Závodilo se ve 12 kategoriích a 3 vítězové v jednotlivých kategoriích převzali diplomy, medaile a ceny. Medaile a diplomy zajistila župa, ceny nashromáždil lyžařský oddíl a přispěli i rodiče lyžařských dětí. Předškolní děti byli odměněni všichni, poprvé byli vyhlášeni a odměněni nejmladší a nejstarší účastník. Nejpočetnější byla tradičně výprava ze Dvora Králové. Přítomní se občerstvili připraveným čajem z prostředků Sokola a náročnější využili služeb u stánku p. Jelena.

K organizací závodu se od 12. ročníku používá výpočetní technika brilantně ovládaná ing. Radimem Holým, ke spokojenosti všech přítomných. Výsledkovou listinu si převzali zástupci jednot ještě před odjezdem.