Zpět do archivu


Volejbalový turnaj - 12.5.2007

Turnaj inicioval Obecní úřad ve spolupráci s p. Zdeňkem Drašnarem a zorganizovala místní jednota Sokola. Jednalo se o doplňkovou akci k pochodu Hrádouská vařečka, na kterou náš městys získal nezanedbatelnou finanční dotaci.

Turnaje se zúčastnily dva týmy z Polska a tři novohrádecké. Je s podivem, že jsme byli schopni postavit tři smíšená družstva (v družstvu musí být minimálně 2 ženy). Dá se říci, že do turnaje zasáhli všichni „provozuschopní“ současní i bývalí volejbalisté a i díky nim se nakonec jednalo o velmi vydařenou akci. Nyní tedy k našim sestavám:

CZ2 (mladí) – Jana Drašnarová, Marie Pětová, Lucia Hrnčířová, Lukáš Martínek (kapitán), Milan Vdoviak, Pepa Balcar a Kuba Chrenko

CZ3 (starci) – Šárka Šteflová, Zuzana Holá, Vláďa Suchánek (kapitán), Ondra Chrenko, Jirka Bek, Michal Pop, Jeryn Holý, Luboš Novotný

CZ4 (středa) – Jarka Drašnarová, Hana Hlaváčková, Petr Bohadlo (kapitán), Miloš Langer, Jirka Hlaváček, Tomáš Hrnčíř

Turnaj doplnila polská družstva PL1 (No. 1) a PL5 (The Best).

Jak je vidět, družstvo starců z důvodu vylepšení věkového průměru angažovalo posily Šárku a Ondru. Vzhledem k tomu, že polské týmy se skládaly převážně z mladých hráček okolo 15 let, doplněných pár dospělými a chlapci stejného věku, bylo pravděpodobné, že o vítězi se rozhodne mezi našimi družstvy.

Původně bylo plánováno, že budeme hrát na kurtech před a uvnitř sokolovny. Vzhledem k popolední průtrži mračen ale nebyl venkovní kurt ke hraní způsobilý, proto jsme byli nuceni odehrát všech 10 zápasů uvnitř. Z toho důvodu musela být utkání zkrácena na 2 vítězné sety do 15 bodů, případný 3. set pak do 10 bodů.

Už na začátku bylo zřejmé, že družstvo PL5 bude nejslabší a opravdu prohrálo všechna svá utkání. Velmi sympaticky vystupovalo družstvo CZ4, sehrálo vyrovnané zápasy se všemi soupeři přestože většina jejich hráčů nemá žádné zkušenosti z podobných turnajů. V CZ3 se po čtyřech letech sešla v utkání s CZ2 mužská část bývalé základní sestavy Nového Hrádku, se kterou jsme v minulosti objížděli turnaje, tedy Jirka, Vláďa, Luboš a Jeryn. Přestože první tři už nehrají ani netrénují, díky zkušenostem dokázali sehrát nejkvalitnější a nejvyrovnanější zápas turnaje proti většině současné sestavy, tedy Lukášovi, Milanovi a Kubovi. Ve třetím setu byli CZ3 za stavu 4:7 tři míče od prohry, v koncovce ale přece jen rozhodla jejich větší razance a herní jistota podložená pravidelným tréninkem.

Mezi CZ2 na celkově prvním a CZ3 na třetím místě se vklínilo družstvo PL1, které založilo svoji hru na systému „vše na kapitána“ (zřejmě trenéra), který byl nejlepším hráčem turnaje. Obě polská družstva se vyznačovala velkou pracovitostí i když vzhledem k výškové převaze soupeřů bylo odkázáno na precizní práci v poli a víceméně čekání na chybu soupeře. Druhé místo pro PL1 bylo určitě nad očekávání, když v zápase o druhé místo dokázalo zvítězit nad pozměněnou sestavou CZ3. Čtvrté místo vybojovalo CZ4 poté, co s přehledem porazilo PL5 a velmi potrápilo vítěze turnaje CZ2, ve kterém dokázalo dovést vzájemné utkání až do třetího setu.

Turnaj se vyznačoval bouřlivou atmosférou zejména zásluhou vzájemného povzbuzování polských družstev. Vzhledem k nedostatku místa uvnitř sokolovny nemohlo bohužel sledovat zápasy mnoho diváků i když pro ně byla vyhrazena část jeviště. Proto velká škoda, že se kvůli nepřízni počasí nemohlo hrát také venku.

Všechny zápasy proběhly v přátelském duchu, k čemuž přispělo i výborně zvládnuté pohoštění opékaným seletem týmem pod vedením Radouše Lanty a Honzy Říhy. Ostatní zázemí pak převážně vytvářeli pořadatelé z řad volejbalistů za výrazného přispění Lidmily Martinkové a Markéty Vaňkové.

Kolem osmé hodiny večerní proběhlo vyhlašování vítězů, kdy starosta obce pan Vladimír Říha předal prvnímu a oběma polským družstvům poháry a všem pak upomínkové diplomy.