Zpět do archivu


Výlet do Orlických hor 2013
24. srpna

Pro letošní rok jsme naplánovali pěší výlet do Orlických hor z Horní Rokytnice v Orl.h. - Panské Pole přes rozhlednu na Anenském vrchu do Říček , nebo až k parkovišti na Šerlichu.

Autobus s 39 účastníky nás dovezl k výchozímu místu nad Rokytnicí. Společně jsme se vyfotili a dále směřovali k rozhledně na Anenském vrchu. Mohli jsme si povídat s účastníky výletu, které jsme došli a nebo s těmi, kteří doběhli nás. Cesta s mírným stoupáním probíhala příjemně, doprovázelo nás ideální předpodzimní slunečné počasí. Z rozhledny na Anenskén vrchu jsme pozorovali krajinu do nížin pod Orlickými horami, směr cesty k vrcholu Zakletý a obec Orlické Záhoří. Jen opačný směr na Králický Sněžník a Rychlebské hory byl v šedé neviditelnosti.

První účastníci většinou s dětmi se oddělili na rozcestí za rozhlednou a šli po turistické modré značce do Říček - ušli 9 km, další odbočili z Mezivrší po zelené také do Říček - ušli 12,5 km. Ostatní odbočili až z Pěticestí, kde se občerstvili u chaloupky horské služby a přišli do Říček od sjezdovky po žluté – ušli 16 km.

V cílové obci na nás čekal autobus s hodným řidičem. Někteří - hlavně děti - využili dobu čekání na novém dětském hřišti, které zrovna tento den v Říčkách pro děti obec otevřela. U kostela se obec loučila s létem soutěžemi a programem pro děti . Většina dospělých slastně užívala občerstvení v místním pohostinství. Při zpáteční cestě nás autobus převezl přes Mezivrší na druhou stranu Orlických hor a vyjeli jsme k parkovišti pod Masarykovou chatou. Zde nás již čekalo posledních osm šťastných účastníků výletu. Prošli trasu zimních pochodů - 21km, které chodíme na běžkách. Tentokrát naši hrdinové čekali ve vyhřátém příkopu u parkoviště.

Vydáme se příští rok zase do kopců ?

Autoři fotografií: P. Bohadlo, J. Balcarová