Zhodnocení sezóny 1998 - 1999

ZPĚT na předchozí stránku
Zpracováno podle zprávy přednesené vedoucím oddílu panem Holým na výroční členské schůzi TJ Sokol Nový Hrádek.

Členové oddílu: 16 mužů
  7 žen
  4 dorostenci
  1 dorostenka
  20 žáků
  8 žákyň
  2 trenéři, 3 rozhodčí, 4 učitelé lyžování

Soustředění:
P pobytu na chatě Zvonička v Peci pod Sněžkou se zúčastnilo 14 žáků a žákyň, starali se o ně 3 trenéři a jeden kuchař. Bylo dlouhé (9 dnů) a nákladné, takže bylo nutné dodatečně vybírat na úhradu ubytování. Pořádání soustředění chceme i v budoucnosti zachovat, protože udržuje solidní úroveň lyžařských dovedností dětí i v případě, že se na Hrádku nedá lyžovat.

Tréninky, závody:
Sezóna začala už v listopadu a až do předvánoční doby se na Hrádku dalo lyžovat. Potom přišla obleva, která trvala do poloviny ledna. Oddíl zorganizoval jednu cestu za sněhem na Šerlišský mlýn (na náklady členů oddílu), nakonec však sníh přece jenom napadl. Díky tomu se podařilo zorganizovat 30.ledna závod “O cenu Frymburka” v superobřím slalomu, kterého se zúčastnilo 51 závodníků ze šesti oddílů. I když byla velká zima, závod proběhl bez prodlev a všichni jeho účastníci byli spokojeni. Během zimy jsme se zúčastnili ještě závodů v Teplicích nad Metují a v Deštném, v každém z nich jsme nějaké ceny získali. Poslední trénink na Panské stráni se uskutečnil ve čtvrtek 4.března.

Provoz lyžařského vleku:
Návštěvnost areálu byla letos - zejména v únoru - velká. Díky sloužícím členům oddílu a rodičům lyžujících dětí, kteří provozní dobu vleku v době jarních prázdnin okresu Náchod prodlužovali často až do večerních hodin, byly tržby velmi solidní. Nutno připomenout i množství fyzické práce, kterou bylo jsme museli odvést, aby areál byl provozuschopný během velmi vydatného sněžení. Všem, kteří se účastnili šlapání a dalších úprav stráně patří uznání a dík. Poděkovat musíme rovněž panu Martínkovi, který zabezpečil provoz vleku pro zájemce i v době jarních prázdnin okresu Rychnov nad Kněžnou.

Výhled:
oddíl má do budoucna několik nejistot:
  - tou první, kterou ovšem neovlivníme, jsou sněhové podmínky na Hrádku. Na tom závisí návštěvnost areálu a tržby, ze kterých by se hradily provozní náklady (za letošní sezónu překročí náklady dvacet tisíc korun)
  - další je provozování stávajícího vleku pro veřejnost – vlek je v dnešní době zastaralý a lidé již na tento způsob přepravy nejsou zvyklí. Jeho životnost byla několikrát prodloužena, nelze však spoléhat na další odklad nařízení ukončení provozu. Na nákup nového vleku zatím nejsou prostředky
  - provoz areálu v sezóně je podmíněn jeho posečením v létě. Jsou čím dál větší problémy se zajištěním techniky na posečení obou rovinek, které zabírají největší plochu areálu (pro letošek předběžně všichni oslovení sečení odmítli); ostatní části areálu již loni sekali členové oddílu a rodiče ručně (exponovaná místa posekal Ing.Mareš křovinořezem)

Lyžařský oddíl TJ Sokol Nový Hrádek je široko-daleko jediným oddílem, který se amatérsky stará o lyžařskou výuku dětí a bez něj by Nový Hrádek nebyl tím správným Novým Hrádkem. Uděláme všechno proto, aby i nadále existoval.