Sezóna 2002 - 2003

ZPĚT na předchozí stránku

Závody ve sjezdovém lyžování

    Ve dnech 15. a 16. února 2003 se v Novém Hrádku (Náchodsko) uskutečnily závody ve sjezdovém lyžování všech kategorií žactva a juniorů.
    V sobotu proběhl obří slalom na dvě kola, který se jel jako jubilejní dvacátý ročník Ceny Frymburka. V rámci tohoto otevřeného závodu byly vyhlášeny ovšem ještě dva závody: přebor Župy sokolské Podkrkonošské - Jiráskovy a nejdůležitější podnik, celostátní přebor České obce sokolské. Díky významu posledně jmenované akce se na startu sjeli závodníci nejen z Náchodska a Orlických hor, ale i z Olomouce, Olomouce - Nových Sadů, Blanska, Kolína, Českých Budějovic a Frýdštejna. Na startu se tak nakonec objevilo 121 závodníků a to byl pro pořadatele akce ze Sokola Nový Hrádek tvrdý oříšek. Všechno však dopadlo dobře, organizace neskřípala a závod se dojel i navzdory horšícímu se počasí (mráz okolo sedmi stupňů, sněžení, sílící vítr).
    V neděli potom proběhly závody ve slalomu opět na dvě kola, tentokrát už jako přebor ČOS (neveřejný závod). Zúčastnilo se jej 60 závodníků. Trať slalomu byla náročnější, měla 29 branek a to se projevilo ve vyšším počtu závodníků, kteří nakonec nebyli klasifikováni. Rovněž i tento závod přinesl zajímavou podívanou a povedlo se jej zorganizovat bez chyb.
    Přebor ČOS sledovali i delegáti ČOS, Mgr.Arnošt Binter, předseda komise lyžování ČOS a pan Petr Syrový, metodik sportů ČOS. Oba vyjádřili spokojenost s průběhem závodů a organizačnímu týmu poděkovali za obětavou práci při pořádání tak náročné akce.
    Nabízíme kompletní výsledkový servis ze dne 15.2. , 16.2. , jména organizátorů a první várku fotografií (791kB), druhou várku foto (1,2MB). K těm fotografiím chci uvést, že je jich k dispozici velké množství, ale pro jejich velikost není možné je zveřejnit všechny. Pokud mi čas dovolí postupně je upravovat (!!!) a webmaster bude ochoten k častější aktualizaci, budou se postupně obměňovat. Navštivte naše stránky opět!
    Případné požadavky na obrázky ze závodů (nebo případné dotazy) můžete posílat na e-mail: i.chrenko@tiscali.cz, nebo během pracovních dnů na imrich.chrenko@op64.vzp.cz
    Za všechny organizátory bych rád poděkoval nejenom všem oddílům za účast na závodech, závodníkům za předvedené výkony (bylo to pěkné zápolení!), ale rovněž všem, kteří věnovali hodnotné ceny pro vítěze. Jsou to firmy a jednotlivci:
RM SPORT Dobruška; SEMTEX; OP VZP Náchod; VEBA Broumov; Pivovar Primátor Náchod; KADEN Nový Hrádek; KOVAP Nový Hrádek; VELOS Nový Hrádek; ATAS Náchod; DETECHA Nové Město nad Metují; ProDos Dobruška; KB Dobruška; KB Náchod; Tiskárna Macháček Mezilesí; B.S.C. Náchod; DELMO Michal Možný Nový Hrádek; EmiSoft Ing.J.Holý Nový Hrádek; Ing.Vratislav Mareš Nový Hrádek; DakoCytomation; TOM&TOM Pneuservis Dobruška; Župa sokolská Podkrkonošská-Jiráskova; Ústředí České obce sokolské Praha; Potraviny Švorc - Nový Hrádek; Obec Nový Hrádek

Imrich Chrenko        
ředitel závodu        


areál Panská stráň
malý slalomář
prohlídka trati - slalom
slalom - stupně vítězů
start obřího slalomu
start slalomu

štastní závodníci i trenéři

závodník na trati

před slalomem

přeborníci v OS - předžáci

po sobotním OS

po sobotním OS

přeborníci v OS - junioři

zvláštní ceny

foto na památku

nocleh v sokolovně