Sezóna 2004 - 2005, Přebor České obce Sokolské

ZPĚT na předchozí stránku
Jak to bylo na přeboru
Docela nečekaně se na Hrádku objevil opět po čase přebor České obce sokolské ve sjezdovém lyžování. Původní pořadatel Sokol Vršovice díky sněhové kalamitě na Horních Mísečkách závody v původním termínu uspořádat nemohl a náhradní termín nenabídl. Vzhledem k ideálním sněhovým podmínkám na Hrádku jsme byli schopni přebor uspořádat a naši nabídku odbor sportu ČOS přijal. Protože jsme na přípravu měli pouze několik dnů, rozhodli jsme se uspořádat závod jednodenní a to v obřím slalomu. Termín byl stanoven na neděli 27. února 2005. Po poradě organizačního týmu (22.2.) se přípravy rozjely naplno. Počasí však lyžování v této době vyloženě přálo, takže alespoň jedna věc byla jistá – sníh bude, což jsme všichni kvitovali s velkou úlevou, protože na Hrádku je výběr termínu závodů kvůli sněhové nejistotě velkým problémem už mnoho let.
No a v sobotu navečer jsme začali s přípravou tratě. Sníh se na nás sypal, ale okolo sedmé večer jsme se rozešli s pocitem, že je hotovo a na závodní den se můžeme už jen těšit.
V noci se změnilo počasí. Přišel silný vichr, rtuť v teploměru klesla k desítce pod nulou. Hrádek a okolí ozdobily závěje navátého prašanu a poznamenaly i trať závodu. Proto bylo nutné před vlastním závodem ještě návěje odstranit a v deset hodin bylo odstartováno. V prostoru startu byly podmínky vskutku ďábelské a díky větru se teplota pohybovala jistě okolo minus patnácti stupňů. Trpěli jak závodníci (v závodních kombinézách, které nehřejí, jste vydáni počasí napospas), tak doprovázející členové týmů a samozřejmě startovní a brankoví rozhodčí. Jenže: nebe bylo zářivě modré, lyžování bylo krásné, sníh ideální a trať rychlá. To způsobilo, že po prvním kole proběhla z popudu oddílu lyžařů z Olomouce porada vedoucích oddílů a bylo rozhodnuto, že vzhledem k nízkému počtu startujících (celkem 43, oddíl z Vršovic se vůbec nepřihlásil, Kolínští odřekli) pojedeme čtyři kola, přičemž první dvě kola se pojedou v jedné trati jako jedno dvojkolo, pak se udělá přestávka, trať přestavíme a pojede se druhé dvojkolo. Tak se i stalo. Chvíli se dokonce zdálo, že počasí se umoudří a vítr se zmírní, ale takové štěstí jsme neměli. Nahoře to skutečně bylo náročné a chci všem za tu statečnost poděkovat.
Když teď odhlédnu od toho větru a dívám se na první fotky, mám pocit, že jsme zažili opravdu nádherný lyžařský den a že to stálo za to. Vím, že čtyři kola jsou hodně i bez útrap spojených s počasím a že jde nejen o fyzickou kondici, ale i o psychickou odolnost (neprojetí branky ve třetím či čtvrtém kole znamená diskvalifikaci z celého závodu; znamená to, že síly byly vydány jaksi nadarmo a je to pochopitelně líto). Bylo to hodně o morálce všech zúčastněných. Ale mám pocit, že tím byla podtržena důležitost závodu, protože se jelo o titul přeborníka ČOS a to něco znamená.
Kdo nepřijel, může litovat. Protože to sice bylo těžké a únavné, ale ta medaile potom hřeje a připadáte si, že jste dokázali něco velkého. Všem zúčastněným ještě jednou děkuji a vítězům jménem realizačního týmu moc blahopřeji. Doufám, že kromě diplomů a medailí je potěšily i věcné ceny, které se nám podařilo zajistit díky těmto sponzorům:
* RM SPORT Dobruška
* SEMTEX
* KADEN Nový Hrádek
* KOVAP Nový Hrádek
* Modrá pyramida stavební spořitelna – Jan Říha
* DELMO Michal Možný Nový Hrádek
* DAKOCYTOMATION
* DROBNÉ ZBOŽÍ Libor a Petra Přibylovi Nový Hrádek
* Potraviny Švorc Nový Hrádek
* Potraviny Grim Nový Hrádek
Jak se rozloučit? Lyžaři říkají „SKOL!“, sokolové říkají „NAZDAR!“. A všem, kdo do toho dali svůj čas a srdce se sluší říct DĚKUJI!
…No a tak zase někdy na Hrádku na shledanou!
Imrich Chrenko, ředitel závodu

[ výsledková listina]
ceremoniál
junioři
juniorky
mladší žáci
mladší žákyně
předžáci
předžákyně
starší žáci

starší žákyně (první na fotografii není - odjela)

start - poslední kolo