Sezóna 2004 - 2005, závody Panská stráň

ZPĚT na předchozí stránku
   V sobotu 12.2.2005 se uskutečnil tradiční lyžařský závod O cenu Frymburka v obřím slalomu v lyžařském areálu Panská stráň v Novém Hrádku. Zároveň s veřejným závodem proběhl i odložený přebor Sokolské župy Jiráskovy -Podkrkonošské ve sjezdovém lyžování.
Závodům, jako již každoročně, předcházela pečlivá příprava realizačního týmu, oslovení četných sponzorů, ale hlavně příprava tratě komplikovaná nedostatkem sněhu a oblevou. Den před závodem celé odpoledne a podvečer nahrnovali naši obětavci sníh na svah a navrtávali brankové tyče, aby bylo možné vytyčit trať závodu .
   V sobotu ráno se sjelo téměř 90 startujících, jejich trenéři a doprovod. Od rána hustě sněžilo, sníh byl mokrý a vál poměrně nepříjemný vítr, hlavně na startu. Díky velkému stanu, který poskytli naši dobrovolní hasiči, se závodníkům před startem alespoň na chvíli dařilo ukrýt před nepřízní počasí.
   V 10,00 hod byl start prvního kola. Všichni byli povzbuzování diváky, kterých se podél trati sešlo jako již tradičně dost, ale hlavně komentátor závodu udržoval dobrou a veselou závodní atmosféru.
   Druhé kolo (start byl v pravé poledne) bylo obtížnější, jelikož husté sněžení se změnilo v déšť. Závodníci i pořadatelé byli promočeni před vyhlášením vítězů doslova na kůži, rukavice i bundy se v cíli ždímaly.
   To vše nic neubralo na bojovnosti a dobré náladě všech.
   Konec dobrý - všechno dobré! Vyhlášení vítězů bylo korunováno hodnotnými cenami a všichni závodníci vzdor dešti pookřáli.
   Na závěr patří poděkování v první řadě všem účastníkům a jejich realizačním týmům, dále pak:
       Lyžařskému oddílu Sokol Nový Hrádek v čele s trenéry
       Sboru dobrovolných hasičů Nový Hrádek
       Všem příznivcům a rodičům lyžařského oddílu Sokol Nový Hrádek
       Štědrým sponzorům a propagátorům lyžování na Hrádku:

* RM SPORT Dobruška * SEMTEX * KADEN Nový Hrádek * KOVAP Nový Hrádek * KB Dobruška * EmiSoft Ing.J.Holý Nový Hrádek * Ing.Vratislav Mareš Nový Hrádek * TOM&TOM Pneuservis Dobruška * PERFEKTA Dobruška * Župa sokolská Podkrkonošská-Jiráskova * Česká spořitelna Dobruška * Květena Marcela Kalousová Dobruška * DEVA Nové Město nad Metují * TJ Sokol Nový Hrádek * Rubena Náchod * Modrá pyramida stavební spořitelna - Jan Říha * FOMEI Hradec Králové * Sport Hotárek Náchod * BSC Náchod * VZP ČR ÚP Náchod * AUTO SAS Solnice * Tiskárny Macháček Mezilesí * Alurol Nové Město nad Metují * Restaurace Na Kovárně Nový Hrádek * Penzion Na Hrádku p. Mrštík * Rádio Metuje Náchod

   Panu Jelenovi a spol.
   Divákům za krásnou atmosféru.

Těšíme se za rok opět na shledanou a jen doufáme, že konečně po několika letech nám bude přát počasí.

MUDr. Marcela Chrenková, TJ Sokol Nový Hrádek

materiály ke stažení:   [ rozpisy závodu ]   [ výsledky ] 
foto:   [
momentky ze stráně ]   [ přebor Sokolské župy ]   [ O cenu Frymburka ]