Zpět

Volejbal 1. pololetí 2003


V prvních měsících letošního roku jsme nejprve dohrávali Amatérskou volejbalovou ligu v Hradci Králové. Na základě předchozí sezóny jsme se kvalifikovali do první ligy, kde jsme po někdy výborných a někdy slabších výkonech skončili na devátém místě. Toto umístění bereme jako úspěch, neboť do druhé ligy sestupují družstva až na 11 a12 místě. Být devátí z celkově 24 účastníků není až zase tak špatné i vzhledem k tomu, že jsme byli v průběhu soutěže nuceni změnit naši základní sestavu.

Na zakončení ligy jsme se mimo soutěž zúčastnili baráže mezi první a druhou ligou, neboť jedno z družstev, které zde mělo startovat, odřeklo. Zde jsme skončili druzí z osmi účastníků. Celkové pořadí první ligy:


 1. WC Muklové

 2. Lázeňští Seladóni

 3. BIVOJ

 4. Bohemia Sekt

 5. 1. VC Žízeň

 6. Bystřička

 7. Sváča

 8. Křeč RK

 9. Sokol Nový Hrádek

 10. Sokol Všestary

 11. Mašinka Nymburk

 12. SK Městec Králové


Čtrnáctého června jsme se zúčastnili prvního kola vesnických tělovýchovných jednot. V konkurenci tří dalších družstev jsme bez ztráty setu vyhráli a kvalifikovali se tak do závěrečného turnaje ve Velké Jesenici 24.8.2003. Nutno podotknout, že kvalita našich soupeřů nebyla na takové úrovni, na jakou jsme byli z posledních turnajů zvyklí.


V průběhu sezóny, jak již bylo řečeno, náš tým prošel zásadní přestavbou. Dva ze čtyř mužů v základní sestavě byli nuceni s volejbalem skončit, Jirka Bek ze zdravotních důvodů pravděpodobně definitivně, Vláďa Suchánek z důvodu nedostatku času doufáme jen dočasně.

Nahradili je dva mladí hráči – Milan Říha a Lukáš Martínek. Je jasné, že tak zásadní změna nemůže proběhnout bez těžkostí. Kluci přece jen nemají tolik zkušeností, při hře zatím využívají hlavně své fyzické dispozice na síti, oba mají rezervy zejména při mezihře v poli. Přesto se nám podařilo udržet si určitou úroveň, dovedeme sehrát výborné zápasy ale logicky přibylo těch méně povedených. To se projevilo zejména v druhé části pololetí pod širým nebem, kde je kontrola míče díky povětrnostním vlivům o poznání obtížnější než v hale a kde se menší herní jistota více projeví.


Devatenáctého dubna jsme absolvovali přípravný turnaj před naší třetí sezónou v Rychnovské lize. Tady se nám podařilo vyhrát hlavní cenu – volejbalový míč v ceně 800 Kč. Ve finále nás sice přehrál Sklep, ten ale už míč vyhrál v loňském roce a dle pravidel soutěže již letos nemohl tuto cenu získat. Za zmínku stojí zejména zápas se SKI v základní skupině, který jsme v rozhodujícím setu prohrávali již 3:9, za stavu 11:14 jsme přežili i tři mečboly a nakonec zvítězili. Poté jsme v semifinále porazili bez problémů Brkaly. Radost tedy byla veliká.

Rychnovská liga se od letošní sezóny rozdělila na dvě, v první lize hraje 8 a v druhé 7 mužstev. Po každém turnaji z první ligy sestupují dva poslední a z druhé postupují dva první, takže se každým turnajem obměňuje obsazení.


17.5. jsme tedy nastoupili do prvního turnaje Rychnovské ligy neregistrovaných smíšených družstev a dosavadní tři jsme odehráli v sestavě Lucie, Markéta, Zuzka, Jeryn, Luboš, Lukáš, a Milan. Vzhledem k výše naznačeným důvodům a tomu, že se již hraje pod širým nebem, což nám vůbec nesedí, jsme měli na všech turnajích problémy se soupeři ale hlavně sami se sebou.

V leckdy nervózní atmosféře se nám ale prozatím vždy podařilo nesestoupit do druhé ligy, i když s odřenými zády a po velkém boji. Výkony tedy nejsou takové, jaké bychom si přáli. Za klad lze ale považovat to, že rozhodující momenty, kdy nám už teklo do bot, jsme zatím vždy zvládli a soupeře přehráli, i když někdy spíše tím, že jsme ho „umlátili čepicema“ než že bychom byli nějak výrazně lepší.

Na prvních dvou turnajích jsme byli šestí a na posledním, 20.6. pak pátí, celkově jsme prozatím šestí. S obhajobou celkové třetí pozice z loňska se můžeme rozloučit, pokusíme se však udržet v první šestce.

 1. Sklep 43 bodů

 2. WBAC 39

 3. Beta 37

 4. Japan 34

 5. SKI 31

 6. Sokol Nový Hrádek 31

 7. Gumáci 30

 8. Brkalové 26

 9. Křeč 19

 10. Jagdy 18

 11. Rieter 15

 12. Vykonavatelé 14

 13. Javornice 11

 14. Zmáchaniny 7

 15. Cos čekal 3


Na závěr pozvánka: 16. srpna od 9 hodin bude probíhat na hřišti u sokolovny (při nepřízni počasí v sokolovně) volejbalový turnaj za účasti WBAC, Japanu, nás a ještě dalšího jednoho nebo dvou týmů. Tímto zveme všechny fanoušky a zvědavce. Turnaj bude ještě plakátován, občerstvení zajištěno.
Luboš (vlevo) s Lukášem na bloku proti Křeči.

Jeryn při smeči, v pozadí Markéta a Lukáš, zleva s připraveným bagrem dobíhá Milan, ve výskoku na blok Aleš z Japanů
Na úplný závěr trocha relaxace - Zátiší s LuLuLu aneb Kde je míč?

Nahoru