Volejbal 2. pololetí 2003

  V druhé části roku 2003 jsme dohrávali 3 turnaje Rychnovské ligy. Nakonec jsme skončili na sedmém místě, což celkem odpovídá našim možnostem. Možná bychom dopadli o jednu dvě příčky lépe ale bohužel jsme se nemohli zúčastnit posledního turnaje. Po loňské třetí příčce je to pokles ale tentokrát jsme asi na víc neměli.
  Konečné pořadí RVLNSD:
1.  Sklep
2.  WBAC
3.  SKI
4.  Beta
5.  Křeč
6.  Brkalové
7.  Sokol Nový Hrádek
8.  Japan
9.  Vykonavatelé
10. Jagdy
11. Javornice
12. Gumáci
13. Zmáchaniny
14. Rieter
15. Cos Čekal


  Několik postřehů organizátorů ligy:

  Čtvrtý turnaj:
Nový Hrádek přijel v 5 a dohrával ve 4 (za souhlasu soupeřů, je to totiž proti pravidlům) a to ještě stačil půjčit svoje nahrávačky na jeden zápas Křeči (taky soupeřem schválené porušení pravidel).

Černý Petr (sestup) zbyl na Betu, která v rozhodujícím zápase velkoryse povolila právě Novému Hrádku hru ve čtyřech a prohrála 0 : 2 !!

  Pátý turnaj:
Nový Hrádek (tentokrát kompletní) opět uhájil prvoligovou příslušnost a teoreticky je ještě ve hře o medaile.

  Šestý turnaj:
Sestupuje Nový Hrádek a s nimi Javornice. To znamená, že už jen Sklep a WBAC se dosud nepodívali do druhé ligy (do té doby jsme tím třetím byli my).

  16. srpna jsme u sokolovy uspořádali turnaj za účasti Bety, WBAC a Japanu. Jednalo se spíše o přátelské setkání, přesto jsme podali velmi dobrý výkon a turnaj jsme po třech vítězných zápasech vyhráli. Pan Petr Lemfeld natočil krásný dokument, který je pro zájemce k dispozici u Jeryna. Petře, ještě jednou díky.

  Na podzim jsme také začali hrát pod hlavičkou Sokola Nový Hrádek Amatérskou volejbalovou ligu v Hradci Králové (www.avlcz.cz). Vzhledem k zdravotní indispozici našeho klíčového hráče Luboše jsme byli nuceni hledat posily a našli jsme je právě v Rychnově v podobě Milana a Pavla z Bety. S těmito posilami jsme po odehraných 70% utkání prozatím na výborném čtvrtém místě.

  Pokud by se nám na závěrečném turnaji podařilo tuto příčku udržet, postoupili bychom do celostátního finále do Prahy. To by byl velký úspěch a splněný cíl daný před startem AVL.

  Několik obrázků

Jeryn přehazuje vysoký blok Brkalů, vlevo Lukáš

Lukáš tentokrát smečuje za asistence Markéty a Tomáše

Atmosféra na sokolovně 16.8.200

Milan jde na podání

Lukáš s Jerynem v poněkud krkolomné pozici

Obrana na bloku a v poli proti WBAC

Závěrečná pohoda

A hlavní cena nakonec zůstala doma