Aktuality

 

2020   


 

Provoz školní jídelny od 30. listopadu 2020

23. listopad 2020
    

Vážení strávníci, od pondělí 30. listopadu, kdy začíná výuka všech ročníků ZŠ, budou opět obědy objednané automaticky. Upozorňuji žáky, kteří budou mít střídavou výuku a nebudou si chtít obědy odebírat do jídlonosičů (jde především o dojíždějící), že je potřeba obědy odhlásit přes internet nebo telefonicky. Neodhlášená strava propadá bez náhrady.

Renata Rufferová, vedoucí ŠJ
   
   
 

Kdy bude otevřena rozhledna na Šibeníku?

23. listopad 2020
    

Vážení přátelé rozhleden,
jistě se všichni společně s námi těšíte na otevření naší rozhledny a informačního centra v Novém Hrádku na Šibeníku. Každou chvíli po mě někdo chce odpověď na otázku:  „Kdy to bude?“. Většinou odpovídám: „Že bych to také rád sám věděl“. I když rozhledna i budova infocentra jsou již postaveny, tak musí ještě projít kolaudací.

V současné době máme na Odboru výstavby Náchod podanou příslušnou žádost a poté, co stavba projde kolaudací, bude rozhledna otevřena pro veřejnost. Vzhledem k současné komplikované době opravdu nelze odhadovat, kdy to bude. Otevření infocentra je dále závislé na jeho vybavení příslušným mobiliářem, který nebyl součástí dotace.

Prosím všechny o trpělivost, vždyť od architektonické soutěže, která byla zařazena do projektu Cena Petra Parléře 2014, uplynulo již dlouhých šest let, a tak nějaký ten týden čekání určitě ještě vydržíme.

Rozhledna bude po jejím otevření, za dodržení určitých pravidel, přístupná celoročně.

Děkuji za pochopení

Bc. Zdeněk Drašnar, starosta
   
   
 

Tříkrálová sbírka 2021

18. listopad 2020
    

Vážení přátelé velice si vážíme Vaší podpory Tříkrálové sbírky. Děkujeme za vřelé přijetí koledníků v minulé sbírce.

Tříkrálová sbírka 2021 proběhne virtuálně 1. - 24. ledna 2021. Tříkrálová koleda nebude znít ulicemi, jak jsme byli zvyklí v minulých letech, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 přinesou koledníci do Vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením.

Nemusíte se bát - zdraví našich příznivců i koledníků je pro nás na prvním místě, proto letošní koleda proběhne virtuálně na www.trikralovasbirka.cz, kde bude možné si koledu spolu s dalšími spoty přehrát. Tříkrálový koncert bude přenášet ČT 1 v neděli 10. ledna 2021 od 18 hod.

Oblastní charita Náchod
   
   
 

Obnovení provozu veřejné autobusové dopravy

17. listopad 2020
    

Dovolujeme si Vás informovat, že v souvislosti s rozhodnutím Vlády ČR, díky kterému dojde od středy 18. 11. 2020 k návratu žáků prvních a druhých ročníků do základních škol v celé České Republice, dochází v Královéhradeckém kraji od středy 18. 11. 2020 k obnovení všech spojů veřejné autobusové dopravy.

S ohledem na skutečnost, že i nadále bude probíhat výuka na středních a vysokých školáchdistančním způsobem, tak současná omezení v železniční dopravě prozatím zůstávají i nadálev platnosti. O dalších případných krocích Vás budeme opět informovat.

   
   
 

Nabídka brigády

29. říjen 2020
     Hledáme výpomoc do našeho výrobního provozu, kde vyrábíme součásti nemocničních lůžek. Věděli jste, že se v Novém Hrádku na Náchodsku vyrábějí kovové konstrukce do nemocničních lůžek, které pomáhají po celém světě? Můžet přispět svojí pomocí právě tady a teď. Pomůžete potřebným a přitom Vám za vaší pomoc pěkně zaplatíme!
Velos, Nový Hrádek
   
   
 

Nabídka zajištění nákupu

25. říjen 2020
    

Potraviny D&M nabízí všem zájemcům zajištění nákupu včetně dovozu. Objednávky je možné vyřídit telefonicky či přes Facebook.

Kontakty:

491 421 474
737 586 238
731 625 135

Potraviny Dam | Facebook

   
   
 

Odpadový Oskar

2. říjen 2020
    

Městys Nový Hrádek získal Odpadového Oskara za třetí nejnižší produkci směsného odpadu v kategorii obcí do 1000 obyvatel v Královéhradeckém kraji.

Přístup našeho městyse k odpadovému hospodářství je vzorem pro ostatní obce jako příklad dobré praxe.

Kompletní výsledky 6. ročníku Odpadového Oskara včetně výsledků z jednotlivých krajů.   
   
 

Nabídka knih

27. září 2020
    

Na úřadu městyse je možno zakoupit dvě zajímavé knihy.


aktuality_1601189529


aktuality_1601189568


   
   
 

Adventní zájezdy

23. září 2020
    

CK Jana Hudková si vás dovoluje pozvat na jednodenní adventní zájezdy s odjezdy z Nového Hrádku a okolí.

Karlštejn, Olomouc, Plzeň, Brno, Praha a muzikál Děti ráje, Wroclaw, Vídeň, Bratislava a čokoládovna, Drážďany

Více informací na www.janahudkova.cz.

   
   
 

Svoz komunálního odpadu v roce 2020

2. leden 2020
     Svozovým dnem zůstává úterý. Čísla týdnů pro jednotlivé druhy známek a jejich ceny najdete ve svozovém kalendáři a ceníku.