Aktuality

 

2019   


 

Poplatek ze psa

15. únor 2019
Poplatek ze psa
    

Upozorňujeme občany, držitele psů, kteří dosud neuhradili poplatek ze psa na rok 2019, že splatnost tohoto poplatku je nejpozději 31. března 2019.

Každý držitel psa je povinen psa přihlásit k evidenci a uhradit poplatek za psa staršího 3 měsíce.

Stejně tak je každý držitel psa povinen jej z evidence odhlásit, pokud již psa nevlastní.

   
   
 

Přejezd Orlických hor na běžkách

30. leden 2019
Přejezd Orlických hor na běžkách
    

T. J. Sokol Nový Hrádek pořádá v sobotu 23. února 2019 tradiční přejezd Orlických hor na běžkách. Odjezd z Nového Hrádku je v 9.00 z náměstí.

Startuje se na parkovišti pod pevností Hanička zvané Panské Pole a jede se na parkoviště Šerlich pod Masarykovou chatou. Omezené občerstvení je možné na Pěticestí nad Říčkami a ve srubu horské služby pod Velkou Deštnou. Na parkoviště Panské Pole dopraví účastníky zvláštní autobusy z Nového Hrádku.

Podrobnosti v propozicích.

   
   
 

Svoz komunálního odpadu
v roce 2019

2. leden 2019
    

Svozovým dnem zůstává úterý. Čísla týdnů pro jednotlivé druhy známek a jejich ceny najdete ve svozovém kalendáři a ceníku.

   
   
 

2018   


 

Nabídka zájezdů na rok 2019

21. prosinec 2018
   
   
 

Nalezená taška

13. prosinec 2018
    V autobusové čekárně na náměstí se našla taška se sportovními botami. K vyzvednutí je na úřadu městyse.
   
   
 

Newsletter Královéhradeckého kraje

9. prosinec 2018
     Prosincový newsletter Královéhradeckého kraje přinesl kromě jiných zajímavostí také informace o projektu Česko-Polská hřebenovka, jehož součástí je také výstavba rozhledny na Šibeníku.
   
   
 

Kup si část střechy na kostele

28. listopad 2018
    

Vzhledem k rychle se zhoršujícímu stavu střechy na kostele sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku se farnost Nový Hrádek v roce 2016 rozhodla k radikálnímu řešení, a sice k výměně dosavadní nekvalitní krytiny z eternitu za krytinu z mědi, která by měla vydržet nejméně 100 let.

V letech 2017 a 2018 proběhla výměna cca 2/3 krytiny v ceně přes dva miliony korun. Tuto částku se podařilo pokrýt jednak z grantů a darů od Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury, Královéhradecké diecéze a městysu Nový Hrádek, a to v celkové výši 1,6 mil. Kč. Zbývajících téměř půl milionu korun se získalo ze sbírek a darů farníků a dalších drobných dárců.

Nyní je třeba ještě vyměnit přibližně 1/3 střešní krytiny. Odhadovaný náklad na tuto poslední etapu prací je 1,2 mil. Kč. Věříme, že se větší část peněz opět podaří sehnat z uvedených grantů. Přesto však bude třeba zajistit spoluúčast ve výši nejméně 300 tis. Kč. Farnost proto vyhlásila akci

„Kup si část střechy na kostele sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku“.