Turistika

Svou polohou je Nový Hrádek křižovatkou významných turistických tras.

Červená - Jiráskova cesta: Broumov - Hronov - Náchod - Peklo - Nový Hrádek - Olešnice v Orl.h. - Šerlich - hřebenovka - Hanička - Mladkov - Suchý vrch
Turistická mapa na náměstí Žlutá - Dobrošov - Nový Hrádek - Sněžné - Dobřany - Prázova bouda - Rokytnice v Orl. h. - Žamberk - Žampach - Ústí n. Orl.

Nový Hrádek je zároveň i východiskem pro turistické výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Hned nad zastavěnou částí obce je vrch Šibeník, ze kterého jsou překrásné panoramatické rozhledy prakticky do celých východních Čech - na Krkonoše, Hradec Králové, Kunětickou hora u Pardubic, Železné hory, Českomoravskou vrchovinu a samozřejmě severozápadní část Orlických hor. Celý Nový Hrádek je obklopen lesy a zasahuje sem i nadregionální biocentrum Peklo. Právě procházka Pekelským údolím podél říčky Olešenky patří pro návštěvníky Nového Hrádku k mimořádným zážitkům. Směrem k Novému Městu nad Metují se nedaleko Nového Hrádku nachází obec Slavoňov se starobylým dřevěným roubeným kostelem. Na druhou stranu, na poloviční cestě k Náchodu, je obec Dobrošov, kde je možné navštívit Jiráskovu turistickou chatu s překrásnými výhledy do Čech i do Polska. Na Dobrošově stojí za prohlídku i známá pevnost, která představovala významný bod československého opevnění před 2. světovou válkou. Součástí tohoto opevnění se měla stát i pevnost Skutina, která zůstala nedokončena a kterou lze nalézt nedaleko malebné obce Sněžné.
V této obci je zachovalý soubor původních podhorských chalup. Hned za hranicí katastru Nového Hrádku se nachází i známé mariánské poutní místo Rokole .

V dosahu Nového Hrádku je i letní rekreační oblast přehrada Rozkoš a zimní lyžařské středisko Deštné. Dále je možné navštívit například Babiččino údolí, Adršpašsko-teplické skály nebo zámky v Náchodě, Novém Městě nad Metují, Opočně a v Ratibořicích. Nejbližší hraniční přechod do Polska je mezinárodní přechod v Náchodě-Bělovsi. Pro malý pohraniční styk jsou otevřeny přechody v blízkých obcích Olešnici a České Čermné. Nový Hrádek je dobře přístupný ze všech měst, která jej obklopují, tj. z Náchoda (16 km), Nového Města nad Metují (10 km) i z Dobrušky (11 km). Ze všech těchto míst je velmi dobré autobusové spojení. V zimním období je možné využít velké množství běžeckých lyžařských tras.    Další trasy:

Okruh Sněžné, chata Horalka - Nový Hrádek- Rokole - Janov - Sněžné (cca 12 km)