Kolektiv mladých hasičů


Výchova mladých hasičů má v našem sboru dlouhou historii. Pravidelně se účastní soutěží hry Plamen a hlavně stále připravuje naše nástupce. 

O kolektivuProč se scházíme

Hlavně proto, že nás zajímá práce hasičů, a tak chceme získat nové dovednosti a znalosti z požární ochrany. Kromě toho se taky naučíme pracovat s mapou a buzolou a orientovat se tak v terénu. Dozvíme se, jak někomu pomoci, když se zraní nebo jak se zachovat, když spatříme požár. Poznáme nové kamarády a spolu s nimi si prověříme své znalosti na soutěžích a užijeme si legraci při hrách. Starší z nás pak také pomáhají dospělým s údržbou zbrojnice nebo přípravou kulturních akcí.

Kdy a kde se scházíme

V průběhu školního roku se scházíme každé pondělí od 16 hodin v klubovně v požární zbrojnici. Když je potřeba více trénovat, tak se scházíme podle domluvy a počasí.

Kolik nás je

V tuto chvíli máme sedm mladších a čtyři starší členy. Na soutěže bychom potřebovali, aby nás bylo víc, proto uvítáme i nové zájemce.

Vedoucí

Vedoucími kolektivu jsou Olga Beková a Jarmila Grimová. Podle svých možností vypomáhají i ostatní členové sboru, zejména se zajištěním techniky a překážek.