zpět na přehled soutěží

19. září 2020

Náchodská hasičská liga

Nový Hrádek

Zákazy a omezení týkající se epidemie koronaviru SARS-CoV-2 způsobily i přesuny a rušení jinak tradičních termínů soutěží Náchodské hasičské ligy. Naše cvičiště tak hostilo poslední závod letošního ročníku a to navíc s omezením počtu osob uvnitř staveb a jejich povinností používat roušky. Počasí nám přálo, počet soutěžních družstev byl nejnižší v historii.
   Domácí mužstvo soutěž zahájilo. Bohužel ještě před kádí se naše plány na vítězství rozplynuly a musely jsme se spokojit s časem 31,89 s a čekat, kdo dopadne ještě hůře. Naopak bezchybný pokus předvedl Ohnišov a s časem 25,45 s zaslouženě zvítězil. Na bedně je doplnili muži z Nahořan a Bukovice.
   Ke svému druhému závodu v sezóně nastoupily domácí ženy, které startovní pole celé soutěže uzavíraly. Ani jim štěstí nepřálo a s časem 39,67 s obsadily stejně jako muži šestou příčku. Celkové vítězství stvrdily i zde ženy z Černčic časem 29,29 s před Velkými Petrovicemi a Ohnišovem.
   Kvůli protiepidemiologickým omezením byla soutěž v roce 2020 jedinou venkovní akcí pro veřejnost pořádanou naším sborem. Musíme doufat, že v dalším roce se vrátí nejen sportovní úspěchy, které máme ve vlastních rukách, tak i diváci, sportovci a návštěvníci ostatních akcí.